Special Sessions

Sesija: Posebne sesije

 • 5a. Primeri dobre prakse i izvedenih rešenja povećanja EE i primene novih izvora energije
 • 5b. Specijalne tematske sesije
 • 5c. Sesija odabranih diplomskih i master radova

Radovi odabrani za sesiju Konferencije pod nazivom: Posebne sesije

nazad na Sesije

 • HEAT RECOVERY OF INDUSTRIAL AIR SCREW COMPRESSOR

  Adem Bureković, Almir Mujić, Adnan Mešinović, Mona Nemer, Rejhana Đakovac, Sumeja Lepić, Berina Delalić-Gurda, Nijaz Delalić, Džana Kadrić, Edin Kadrić (University of Sarajevo, Faculty of Mechanical Engineering, Bosnia and Herzegovina)
 • ANALIZA PRIMENE ENERGETSKIH FILTARA I DIGITALNE OBRADE SIGNALA KOD AKTIVNOG ISPRAVLJAČA

  Nemanja MILOŠEVIĆ, Leposava RISTIĆ, Jelena ĆERTIĆ (Univertzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet)
 • PRIMENA TIPIČNIH STRATEGIJA UPRAVLJANJA POGONOM SA SINHRONIM MOTOROM SA STALNIM MAGNETIMA U CILJU POSTIZANJA OPTIMALNIH PERFORMANSI

  Uroš MILOŠEVIĆ, Leposava RISTIĆ, Mladen TERZIĆ (Univertzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet)
 • ISPITIVANJE ZASNOVANO NA RIZIKU: STANDARDI I PERSPEKTIVE

  Vladimir Pilić (Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu)
 • MODELING THE OPERATING PARAMETERS OF THE COOLING TOWER USING THE METHOD RESPONSE SURFACES

  Mona NEMER*, Jusri DIZDAREVIĆ, Sajma GLEDO- MERDAN, Rejhana ĐAKOVAC, Sumeja LEPIĆ, Adem BUREKOVIĆ, Almir MUJIĆ, Adnan MEŠINOVIĆ, Berina DELALIĆ-GURDA, Nijaz DELALIĆ, Džana KADRIĆ, Edin KADRIĆ (University of Sarajevo, Faculty of Mechanical Engineering, Bosnia and Herzegovina )
  Sesija
  Posebne sesije
  Poslao
  mona.n
 • DEFINISANJE I PRORAČUN KRITRIJUMA ZA OPTIMIZACIJU ENERGETSKOG MIKSA UZ PRIMJENU MCDM METODA ZA PROCES NJEGOVE OPTIMIZACIJE

  M. Mrkić-Bosancic,1, S.Vasković2 and P.Gvero3 (Ministarstvo energetike i rudarstva Republike Srpske1, Trg Republike Srpske 1, 78000 Banja Luka, Republika Srpska BiH, mm.bosancic@mier.vladars.net; Mašinski fakultet Univerzitet u Istočnom Sarajevu2, Vuka Karadžić 30, 71123 Istočno Novo Sarajevo, Republika Srpska, BiH, srdjan.vaskovic@ues.rs.ba; Mašinski fakultet Univerzitet u Banjoj Luci3, Ulica vojvode Stepe Stepanovića 71, 78000 Banja Luka, Republika Srpska, BiH, petar.gvero@mf.unibl.org)
  Sesija
  Posebne sesije
  Poslao
  MajaMB